Amazfit akıllı saatle entegre vücut kompozisyon matını tanıttı

Amazfit, giyilebilir teknoloji sektöründe adından söz ettiren bir marka olarak, sağlık takibi konusunda yenilikçi bir ürünü tüketicilerin beğenisine sundu. Bu yeni ürün, Amazfit Vücut Kompozisyon Analiz Matı olarak adlandırılıyor ve özellikle vücut sağlığının detaylı bir şekilde incelenmesine olanak tanıyor. Ürün, bioelektrik empedans analizi (BIA) teknolojisini kullanarak çalışıyor. Bu teknoloji kapsamında, kullanıcıların vücutlarından düşük seviyeli elektrik akımları geçirilerek, vücut direnci ölçülüyor ve bu sayede vücut yağ oranı, kas kütlesi, kemik kütlesi, vücut kitle indeksi, iskelet kası, su oranı, protein seviyeleri ve bazal metabolizma hızı olmak üzere sekiz önemli sağlık göstergesi hakkında bilgi ediniliyor.

Amazfit’in daha önce piyasaya sürdüğü Balance akıllı saat de benzer sağlık metriklerini ölçebilme yetisine sahip olmasına rağmen, saat yalnızca üst vücut ölçümleri yapabiliyordu. Yeni geliştirilen mat ise alt vücut ölçümlerine odaklanıyor ve Amazfit’e göre, üst ve alt vücut verilerinin birleştirilmesiyle sağlık analizinin doğruluğu önemli ölçüde artırılıyor.

Amazfit akıllı saatle entegre vücut kompozisyon matını tanıttı

Kullanıcılar, ölçüm sonuçlarını bir uygulama aracılığıyla görebiliyorlar. Bu uygulama, kullanıcının sağlık göstergelerinin genel bir özetini sunuyor. Ancak Amazfit, bu cihazın tıbbi tanı veya tedavi amacıyla kullanılmaması gerektiğini vurguluyor.

Ürünün fiyatı 39,90 euro olarak belirlenmiş olup, şu an için yalnızca Fransa ve İtalya’da satışa sunuluyor. Amazfit, bu ürünü bağımsız bir ürün olarak değil, paketler halinde veya belirli pazarlama etkinlikleri kapsamında sunmayı planlıyor. Şirketin, Vücut Kompozisyon Analiz Matı’nın diğer bölgelerde de satışa sunulup sunulmayacağına dair henüz bir açıklaması bulunmuyor. Bu yenilikçi ürün, sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler için vücut kompozisyonlarını daha yakından takip etme fırsatı sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x